undefinedOdzież motocyklowa odgrywa bardzo ważną rolę, dlatego też w żadnym razie nie można przejść obok niej obojętnie. Niestety większość motocyklistów inwestuje w porządne kombinezony dopiero po wypadku i nieprzyjemnym kontakcie z asfaltem. Osoby, które nie mogą nigdzie znaleźć żadnego godnego uwagi modelu, powinny postawić na kombinezony na wymiar.


Skóra czy teksy?

W pierwszej kolejności warto oczywiście poważnie zastanowić się nad materiałem, z którego będzie wykonany kombinezon na motor. Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej kombinezony skórzane i tekstylne. Wybór zależy nie tylko od warunków, w których przyjdzie nam jeździć, ale również od zasobności portfela. Skórzane kombinezony motocyklowe rzadko kiedy posiadają ciepłą podpinkę i co najgorsze rzadko kiedy są wodoodporne. Na dłuższych trasach lepiej sprawdzą się tekstylne kombinezony, które charakteryzują się dużą odpornością na wiatr i deszcz. Niestety tekstylny kombinezon trudniej jest dopasować do sylwetki.


Kombinezon na indywidualne zamówienie

Profesjonalni motocykliści stawiają zawsze na jednoczęściowe kombinezony motocyklowe od Moto-Tour.com.pl, które są uszyte na wymiar. To właśnie te modele zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa i olbrzymi komfort podczas jazdy. Jedyną wadą kombinezonów na wymiar jest ich wysoka cena, ale na własnym bezpieczeństwie nigdy nie warto oszczędzać. Dobry kombinezon na motor powinien być tak naprawdę drugą skórą.