undefinedKaski na motocykl to temat bardzo szeroki. Wraca on jak bumerang każdej wiosny, gdy słońce za oknem sprawia, że zaczyna się sezon motocyklowy. Tak na prawdę, ilu jest użytkowników motocykli, tyle samo można spotkać opinii dotyczących tego, jaki kask jest najlepszy. W sklepach można spotkać kilka rodzajów kasków.

Kaski ze sklepowej półki

Wśród kasków na sklepowych półkach można spotkać między innymi kask motocyklowy cross, kask motocyklowy enduro, kaski otwarte, kaski integralne czy kaski z podnoszoną szczęką. Każdy z wymienionych modeli posiada nieco inną specyfikę i nadaje się do jazdy o nieco innym charakterze. Zasada generalnie jest taka, że im mniej stabilna jazda, tym lepsze powinno być zabezpieczenie.

Spokojna jazda na ciężkim motocyklu

Na amerykańskich filmach można spotkać motocyklistów jeżdżących w dużych grupach na ciężkich motorach. Nie rozwijają oni przeważnie zawrotnych prędkości, nie potrzebują więc aż tak solidnego zabezpieczenia, gdyż ryzyko wypadku jest znacznie mniejsze niż chociażby podczas jazdy na ścigaczu. Kaski motocyklowe enduro przeznaczone do spokojnej turystycznej jazdy to raczej modele o otwartej budowie, cechujące się względną lekkością, a także miękką wyściółką. Można w nich swobodnie rozmawiać, oczywiście o ile dźwięki rozmowy nie będą zagłuszane przez ryk motorów. Najważniejszą cechą każdego kasku na motor jest to, że powinien być on odpowiednio dopasowany.