undefinedKurtka to jeden z podstawowych elementów stroju motocyklowego. Trudno jest sobie wyobrazić jazdę bez niej. Ma ona wpływ nie tylko na komfort jazdy, ale także na bezpieczeństwo. Warto jest zatem wiedzieć czym kierować się wybierając kurtkę.

Materiał wykonania

Kurtki motocyklowe produkowane są z różnych materiałów. Najczęściej jest to skóra lub tekstylia. To jaki materiał powinien zostać wybrany zależy przede wszystkim od tego jaki styl jazdy się preferuje. Najlepszym rozwiązaniem jest jednak posiadanie obu kurtek. Wówczas będzie można wybrać taką, która akurat najlepiej będzie pasowała na daną chwilę. To co wyróżnia kurtki skórzane to na pewno to, że można je ozdobić różnego rodzaju ozdobami typu naszywki. Kurtki tekstylne są jednak dużo praktyczniejsze. Zdecydowanie lepiej chronią motocyklistę przed deszczem. Świetnie sprawdza się także latem ponieważ posiada skuteczną wentylację. Oba materiały wykorzystywane są do produkcji zarówno kurtek dla panów jak i pań. Jeśli chodzi o panie to dużą popularnością cieszy się skórzana damska kurtka motocykla.

Dopasowanie kurtki

Niezwykle istotne jest właściwe dopasowanie kurtki motocyklowej. Jazda w kurtce musi być wygodna, ale jej zadaniem jest także ochrona przed ewentualnymi urazami. Dlatego kurtki nie można kupować w ciemno. Przed zakupem zawsze należy ją przymierzyć. Kurtka motocyklowa musi być także praktyczna. Dlatego warto, aby posiadała odpowiednią ilość kieszeni, np. choćby na telefon.