Wydawać by się mogło, że zakup rękawic do jazdy na motocyklu nie powinien stanowić żadnego problemu. Jednak wcale tak nie jest. Właściwy dobór rękawic jest niezwykle ważny. Dlatego przed zakupem należy dokładnie zastanowić się nad wyborem.

Przede wszystkim należy wiedzieć, że na rynku dostępnych jest kilka typów rękawic motocyklowych. Wśród nich wymienić można rękawice sportowe, offroadowe czy turystyczne. Dlatego przed zakupem rękawic należy zastanowić się, na jakim typie motocykla będziemy jeździć.undefined

Poza tym rękawice motocyklowe różnią się także pod kątem ich kroju. Można wybrać rękawice krótsze i dłuższe. Krótkie rękawiczki, zwłaszcza wykonane ze skóry, świetnie sprawdzą się podczas jazdy po mieście w ciepłe dni. Trzeba jednak pamiętać, że nie chronią one nadgarstka. Długie rękawice z kolei są nieco mniej wygodne, natomiast zapewniają dużo większą ochronę. Przykładem takich rękawic mogą być rękawice Dainese.

Jeśli o bezpieczeństwie mowa, to nie można zapomnieć o elementach ochronnych. Protektory na kostkach to podstawa. Warto, aby rękawice posiadały także ochraniacze umieszczone na wewnętrznej stronie dłoni. Oczywiście podstawą jest to, aby rękawice posiadały elementy antypoślizgowe. Dzięki temu dłoń nie będzie się ześlizgiwała podczas jazdy. Wszelkie informacje można uzyskać od krajowego oddziału Dainese Polska.

Jak zatem widać wybór rękawic motocyklowych musi być przemyślany. Dzięki temu zapewnimy sobie bezpieczeństwo i komfort jazdy.