Funkcje butów motocyklowych damskich i innych ubrań motocyklistów

22 marzec, 2018

Dzisiaj coraz częściej motocyklami kierują kobiety. Niewątpliwie wpłynęło to znacząco na zmianę asortymentu sklepów motocyklowych. Oprócz ubrań typowych dla mężczyzn pojawiły się również kombinezony czy buty motocyklowe damskie. W gruncie rzeczy jednak, wszystkie te części garderoby mają podobne funkcje.

Przynależność do subkultury

Nie ma wątpliwości, że kupując motocykl chcąc nie chcąc staje się członkiem swoistej subkultury. Z racji tego, że motocykliści tworzą taką wspólną grupę, ubierają się oni w dosyć podobny sposób. Oczywiście występuje wiele rodzajów butów motocyklowych czy kombinezonów, jednakże wszystkie one wyglądają dosyć podobnie. Niezależnie od tego, czy mowa o butach motocyklowych damskich czy męskich, wykonane są one zwykle w podobnym stylu.undefined

Wygoda i bezpieczeństwo

Oczywiście, garderoba motocyklistów ma również swoje praktyczne zadania. Rolą butów motocyklowych jak i pozostałe części garderoby mają zapewniać motocykliście pełną wygodę w czasie jazdy. Ponadto, odpowiadają one również za bezpieczeństwo. Na ten przykład obuwie motocyklowe dzięki temu, że jest wygodne , zapewnia motocykliście większą sprawność w czasie jazdy. Rękawice motocyklowe natomiast zapobiegają otarciom na rękach.

Ponadto, należy również pamiętać o wszelkiego rodzaju ochraniaczach. Wiele z nich jest wbudowanych w ubrania. Obecnie wiele kurtek i kombinezonów posiada wbudowane specjalne ochraniacze na kręgosłup, które chronią go w razie ewentualnego wypadku.

Jak dobrać rękawice do jazdy na motocyklu?

22 marzec, 2018

Wydawać by się mogło, że zakup rękawic do jazdy na motocyklu nie powinien stanowić żadnego problemu. Jednak wcale tak nie jest. Właściwy dobór rękawic jest niezwykle ważny. Dlatego przed zakupem należy dokładnie zastanowić się nad wyborem.

Przede wszystkim należy wiedzieć, że na rynku dostępnych jest kilka typów rękawic motocyklowych. Wśród nich wymienić można rękawice sportowe, offroadowe czy turystyczne. Dlatego przed zakupem rękawic należy zastanowić się, na jakim typie motocykla będziemy jeździć.undefined

Poza tym rękawice motocyklowe różnią się także pod kątem ich kroju. Można wybrać rękawice krótsze i dłuższe. Krótkie rękawiczki, zwłaszcza wykonane ze skóry, świetnie sprawdzą się podczas jazdy po mieście w ciepłe dni. Trzeba jednak pamiętać, że nie chronią one nadgarstka. Długie rękawice z kolei są nieco mniej wygodne, natomiast zapewniają dużo większą ochronę. Przykładem takich rękawic mogą być rękawice Dainese.

Jeśli o bezpieczeństwie mowa, to nie można zapomnieć o elementach ochronnych. Protektory na kostkach to podstawa. Warto, aby rękawice posiadały także ochraniacze umieszczone na wewnętrznej stronie dłoni. Oczywiście podstawą jest to, aby rękawice posiadały elementy antypoślizgowe. Dzięki temu dłoń nie będzie się ześlizgiwała podczas jazdy. Wszelkie informacje można uzyskać od krajowego oddziału Dainese Polska.

Jak zatem widać wybór rękawic motocyklowych musi być przemyślany. Dzięki temu zapewnimy sobie bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Jak znaleźć dobry sklep motocyklowy?

22 marzec, 2018

Trudno się nie zgodzić, że motocykle u każdego pobudzają nieco wyobraźnię. Niemniej jednak, należy również pamiętać, że bez odpowiedniego przygotowania jazda motocyklem bywa bardzo niebezpieczna. Przygotowanie do jazdy powinno polegać między innymi na kupnie odpowiedniego ekwipunku w motocyklowym sklepie. Jak jednak znaleźć dobry sklep motocyklowy?

Opinie o sklepie motocyklowym

Na pewno jest to istotne, ażeby wybrać motocyklowy sklep jak Moto-Tour, który cieszy się dobrymi opiniami. Chodzi o to, czy sprzedaje on wysokiej jakości produkty. Ponadto, dobrze jest również kupować wszystko w sklepie motocyklowym, który nie robi problemów np. wtedy, gdy trzeba zwrócić towar. Dobrze jest więc poznać opinie klientów danego sklepu. Można je poznać poprzez wykorzystanie internetu. Niemniej jednak, warto również zrobić odpowiednie rozpoznanie wśród znajomych.

 

undefined

Oferta motocyklowego sklepu

Nie ma wątpliwości co do tego, że jednym z głównych czynników, który bierze się pod uwagę podczas wyboru sklepu motocyklowego, jest jego oferta. Chodzi o to, aby móc wybierać spośród wielu produktów. Niemniej jednak, jeśli chodzi o ofertę motocyklowego sklepu, ważne jest przede wszystkim to, aby znajdowały się w niej produkty od najbardziej uznanych producentów.

Wydaje się, że przeważnie nieco lepszą ofertę posiadają jednak sklepy prowadzące działalność internetową. Niemniej jednak, również w wielu sklepach stacjonarnych można zrobić całkiem udane zakupy.

Nowsze wpisy → Home